🍛 Dieta tradycyjna na tydzień

99,00 

Dlaczego warto korzystać z naszych diet?

Samemu trudno jest zadbać o różnorodną i zbilansowaną dietę, a zbilansowana dieta to podstawa zdrowia, długiej młodości i dobrego samopoczucia. Zapewnia odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych. Jeśli chcemy, żeby dieta była skuteczna, nie była udręką, a jednocześnie była smaczna i zdrowa – zanim zdecydujemy się watro się do niech przygotować. Pozwoli nam to trwale zachować idealną sylwetkę. I dla tej sylwetki, warto zrezygnować z radyklanego, szybkiego odchudzania, a tym bardziej głodzenia się.

Jesteśmy przeciwnikami szybkiego odchudzania, bo prowadzi do spadku przemiany materii. Organizm zaczyna samoistnie bronić się przed skutkami niedożywienia i zabezpiecza zapasy spowalniając proces spalania. Szybkie odchudzanie może prowadzić również do ogólnego osłabienia organizmu, wypadania włosów, pękania paznokci, pogorszenia cery, a także zmniejszenia ogólnej odporności.

Jeśli nawet uda nam szybko zrzucić zbędne kilogramy, to najprawdopodobniej tuż po zakończeniu diety nasz organizm zacznie domagać się uzupełnienia niedoborów, co często skutkuje powrotem do wcześniej wagi. Mając na uwadze zarówno Państwa komfort jak również zdrowie – przygotowaliśmy pełnowartościowy jadłospis, który pomoże bez stresu i zbytnich wyrzeczeń dojść do idealnej wagi.

Proponujemy Państwu zatem, świadome i zdrowe odchudzanie z możliwością konsultacji, z wykwalifikowanym dietetykiem klinicznym, który na każdym etapie odchudzania może przygotować dla Państwa dietę, uwzględniając upodobania smakowe czy też przewlekłe choroby.

Chudnij z nami i ciesz się długim zdrowiem!

Ważne, aby odpowiednio dobrać kaorie.

Opis

Dieta tradycyjna na tydzień. Wiesz co jesz!

Zbędne kilogramy w naszym ciele gromadzą się latami, przez niezdrowy tryb życia i niewłaściwe nawyki żywieniowe. Wszystko to nieuchronnie prowadzi nas do nawagi, lub otyłości. Duża nadwaga jest już bardzo niebezpieczna dla naszego zdrowia. Częstą przyczyną nadwagi są uwarunkowania genetyczne, ale takie osoby dzięki właściwemu odżywianiu też mogą być szczupłe. Dieta tradycyjna na tydzień przygotowana została przez dietetyka klinicznego – Mariannę Płońską. W oparciu o swoją szeroką wiedzę kompleksowo opracowała całodniowy jadłospis dostępny pod nazwą – dieta tradycyjna na tydzień. Najkorzystniejszym rozwiązaniem jest dieta miesięczna, bo to jest optymalny czas, żeby dostrzec już widoczne zmiany.

Spośród bardzo wielu możliwości opracowaliśmy takie diety, których składniki są łatwo dostępne na  naszym rynku. Jednocześnie szanując Państwa czas – przygotowane diety nie są zbyt skomplikowane, ani pracochłonne, a dostarczą do organizmu odpowiednią ilość niezbędnych składników odżywczych, żeby nie czuć głodu.

Kilka słów o dietetyku

Konsultacja z dietetykiem klinicznym

Marianna Płońska – dietetyk kliniczny, studia skończyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jej głównym obszarem zainteresowań jest profilaktyka i leczenie otyłości, a także dieta w różnych chorobach metabolicznych. Swoją pracę dyplomową pisała z dietetyki sportowej, od wielu lat aktywnie korzysta z siłowni, swoich sił próbuje również w fitnessie i bieganiu. Jest pasjonatką pysznego jedzenia, zdrowego stylu życia i kawy. Dietetyka i sport to jej sposób na pełne zdrowia i uśmiechu życie.

Marianna Płońska ułożyła dla Państwa diety, które są do nabycia na w naszym sklepie internetowym.

Diety

Jeść z umiarem, nie przejadając się

Dobrze, o ile jest to możliwe,  żeby spożywać posiłki o stałych porach dnia. Śniadania i obiady są bardziej obfite, za to kolacje lekkie. Przechodząc na dobrze przygotowaną zbilansowaną dietę nie trzeba się katować, a odchudzanie staje się prawdziwą przyjemnością.  Nasza dieta, to nie tylko sposób na zredukowanie wagi, ale również metoda na zdrowe, racjonalne odżywianie.

Co ważne, dieta klasyczna została podzielona według dziennych kalorii na: 1200, 1500, 1800, 2000, 2200, 2500 z możliwością wyboru podczas zakupu w naszym sklepie internetowym.

Dieta tradycyjna na tydzień przekona nas, że warto

Każdy chce mieć idealną sylwetkę, ale tylko nielicznym się to udaje. Częstym powodem jest brak wytrwałości. Nie ma nic gorszego niż częste zmienienie przyzwyczajeń żywieniowych. Przyzwyczajeń żywieniowych, albo przechodzenie z diety na dietę.  Żeby dieta była skuteczna powinna być przygotowana przez specjalistę, a jeszcze lepiej prowadzona przez wykwalifikowanego dietetyka. Najlepiej, takiego dietetyka, który będzie miał na uwadze przede wszystkim nasze zdrowie, a jednocześnie zadba o nasz komfort psychiczny. Trudno wyobrazić sobie, że musimy wciąż wyrzekać się własnych przyzwyczajeń smakowych. Na dłuższą metę nikt tego nie wytrzyma. Dlatego często bywa, że każda kolejna podjęta próba zrzucenia wagi kończy się rozczarowaniem. Nasze dieta, to nie tylko sposób na zredukowanie wagi, ale również metoda na zdrowe, racjonalne odżywianie, które można stosować przez całe życie. Nagrodą będzie dla nas szczupła sylwetka i poczucie, że dbając o swoje zdrowie nie trzeba rezygnować z tego co lubimy jeść.

Jeśli podejmiemy świadomą decyzję, że chcemy przejść na dietę niech będzie skuteczna.  Niech efekt będzie dla nas zadawalający, ale też musi być bezpieczna. Skutkiem drastycznych i szybkich metod odchudzania jest bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Osobom, które czerpią przyjemność z jedzenia bardzo trudno jest z dnia na dzień z niemal wszystkiego zrezygnować. Z wszystkiego do czego jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni i co lubimy. Niestety to może prowadzić do frustracji.  A przecież nie żyjemy po to, żeby się katować.

Dlaczego warto samemu gotować?

Korzystając z naszych diet i gotując samodzielnie przede wszystkim będziemy świadomi co jemy. Dieta klasyczna na tydzień pozwoli nam przekonać się, że gotowanie może być bardzo przyjemne. Przekonamy się, że watro stanąć w kuchni i przygotować posiłek samodzielnie. Wybierając diety gotowe nigdy nie mamy pewności z jakich produktów zostały przyrządzone. Gotując samemu można wybrać sprawdzone sklepy, w których zakupimy zdrowe, bogate w wartości odżywcze produkty. Odpowiednio urozmaicona dieta dostarczy do naszego organizmu składniki, które pomogą spalić nadmiar tłuszczu. Zapewni nam to też, wystarczającą ilość składników odżywczych, które uczynią z nas ludzi szczupłych, zdrowych i zadowolonych z siebie. Podniesiecie naszą samoocenę, a dzięki temu życie stanie się przyjemniejsze. Bo jak głosi stare przysłowie – w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Żeby nie czuć głodu i nieustanej chęci na łakocie musimy każdego dnia dostarczać do organizmu odpowiednie ilościach niezbędnych składników odżywczych. Nie tylko minerały i witaminy ale również cukier i sól. Życzymy Państwu przyjemności z gotowania i wytrwałości w przestrzeganiu diety, a każdego dnia będziemy dostrzegać jak nasze życie zmienia się na lepsze. Poprawi się nasze zdrowie, nabierzecie Państwo siły witalnej, poprawi się cera. Zdrowe odżywianie sprawi, że poczujemy Państwo chęć do życia, przez co odmłodniejecie.

Ciekawostki historyczne

Sól ma od pewnego czasu kiepską prasę. Wpływa na zwiększenie nadciśnienia tętniczego, niszczy wątrobę, a jakby tego było mało, w 2011 roku ogłoszono, że może sprzyjać zachorowalności na raka żołądka. Dlatego zgadzamy się, że z solą trzeba postępować ostrożnie, ale nie można zapominać, że jest niezbędna.

Bezpieczną, dzienną dawką soli jest podobno mniej więcej jedna łyżeczka stołowa. Wszystko to z pewnością prawda i trzeba z solą uważać. Zupełnie jednak nie zmienia to faktu, że jest ona jednym z najważniejszych surowców spożywczych w całych dziejach człowieka. Bez soli nie zaczęlibyśmy prowadzić osiadłego trybu życia. Nie powstały by pierwsze cywilizacje, a może nawet nie wybuchły by wielkie rewolucje. Sól na wagę złota: więcej na ukorzeni.pl

 

Marka

Diety Marianny Płońskiej

Informacje dodatkowe

kaloryczność

1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2200 kcal, 2500 kcal

Może spodoba się również…