Diety bezmięsne

Diety bezmięsne

Profesor Marek Nowak z Instytutu Archeologii UJ. pisze, że podstawą pożywienia naszych przodków były zboża, a udział mięsa w codziennej diecie był minimalny.

Jednocześnie podkreśla, że  „Badania nad gospodarką żywnościową społeczności neolitu i epoki brązu (łącznie z wczesną epoką żelaza) na ziemiach polskich są kontynuowane” – nadal. Naukowcy i dietetycy już są zgodni, że diety bezmięsne (wegańskie, wegetariańskie i jarskie) należą do najzdrowszych stylów żywieniowych. Mimo naukowych dowodów, paradoksalnie wielu z nas nie może rozstać się z mięsem.

Diety bezmięsne korzystnie wpływają na utrzymanie prawidłowej wagi. Mięso jest ciężkostrawne. Można zaobserwować, że niewielu jest wegan, którzy borykają się z nadwagą. Diety bezmięsne w dużym stopniu zmniejszają ryzyko chorób serca i cukrzycy typu 2 i raka jelita grubego. Dietetycy i naukowcy są zgodni, że diety bezmięsne sprzyjają zachowaniu na długie lata – dobrego zdrowia i urody.

Dlatego proponujemy w ciągu dnia zacząć ograniczać jedzenie mięsa. Znajdując alternatywne pożywienie, przekonamy się, że mięso wcale nie jest niezbędne.  Dlatego też, najlepiej byłoby raz na zawsze zmienić sposób odżywiania i pożegnać produkty odzwierzęce.

Wszystkie dobrze zbilansowane diety bezmięsne, zastępują mięso zdrowymi tłuszczami roślinnymi, produktami pełnoziarnistymi, owocami, warzywami i orzechami.  Nasz organizm otrzymuje wszystko co jest mu potrzebne.  Nie odczuwa głodu i z dnia na dzień przyzwyczaja się do zdrowego pożywienia. Nie musi pracować już tak ciężko, więc czujemy się mniej zmęczeni, silniejsi, bardziej wypoczęci – młodsi.

Postawmy na warzywa, owoce i zdrowy tłuszcz

Antyoksydanty zawarte w warzywach i owocach ochronią nas przed działaniem wolnych rodników. Błonnik pokarmowy, zawarty w  warzywach strączkowych usprawni nasz metabolizm i w dużym stopniu zredukuje ryzyko wystąpienia raka jelita grubego.  Jeśli zastąpimy tłuszcze zwierzęce olejami roślinnymi (oliwa i słonecznik) zmniejszymy ryzyko choroby sercowo-naczyniowej.

Proponujemy Państwu świadome i zdrowe odchudzanie z możliwością konsultacji z dietetykiem, który przygotuje dietę, uwzględniając stan zdrowia i upodobania smakowe.

ZBILANSOWANE DIETY

TAK PROSTO JESZCZE NIGDY NIE BYŁO

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6