🌽 Dieta bezglutenowa na tydzień

99,00 

Dlaczego warto korzystać z naszych diet?

Samemu trudno jest zadbać o różnorodną i zbilansowaną dietę, a zbilansowana dieta to podstawa zdrowia, długiej młodości i dobrego samopoczucia. Zapewnia odpowiednią ilość witamin i składników mineralnych. Jeśli chcemy, żeby dieta była skuteczna, nie była udręką, a jednocześnie była smaczna i zdrowa – zanim zdecydujemy się watro się do niech przygotować. Pozwoli nam to trwale zachować idealną sylwetkę. I dla tej sylwetki, warto zrezygnować z radyklanego, szybkiego odchudzania, a tym bardziej głodzenia się.

Jesteśmy przeciwnikami szybkiego odchudzania, bo prowadzi do spadku przemiany materii. Organizm zaczyna samoistnie bronić się przed skutkami niedożywienia i zabezpiecza zapasy spowalniając proces spalania. Szybkie odchudzanie może prowadzić również do ogólnego osłabienia organizmu, wypadania włosów, pękania paznokci, pogorszenia cery, a także zmniejszenia ogólnej odporności.

Jeśli nawet uda nam szybko zrzucić zbędne kilogramy, to najprawdopodobniej tuż po zakończeniu diety nasz organizm zacznie domagać się uzupełnienia niedoborów, co często skutkuje powrotem do wcześniej wagi. Mając na uwadze zarówno Państwa komfort jak również zdrowie – przygotowaliśmy pełnowartościowy jadłospis, który pomoże bez stresu i zbytnich wyrzeczeń dojść do idealnej wagi.

Proponujemy Państwu zatem, świadome i zdrowe odchudzanie z możliwością konsultacji, z wykwalifikowanym dietetykiem klinicznym, który na każdym etapie odchudzania może przygotować dla Państwa dietę, uwzględniając upodobania smakowe czy też przewlekłe choroby.

Chudnij z nami i ciesz się długim zdrowiem!

Ważne, aby wybrać rozsądnie kalorie.

Opis

Dieta bezglutenowa na tydzień. Najważniejsze, że wiesz co jesz!

Kiedy po raz pierwszy jesteśmy zmuszeni przejść na dietę bezglutenową pojawia się przerażanie. Jednak są też osoby, które na dietę bezglutenową decydują się z własnego wyboru. Ostatnio, to bardzo popularny sposób odżywiania wśród osób zainteresowanych redukcją wagi. Jednak w tym wypadku proponujemy jednak wybrać dietę tradycyjną, a z menu wykluczyć jedynie wysoko przetworzone produkty, białe pieczywo i ciastka. Sam gluten bowiem, nie jest przyczyną nadwagi i bez potrzeby nie ma sensu całkowicie eliminować go z codziennej diety. Dieta bezglutenowa na tydzień została przygotowana przez dietetyka klinicznego – Mariannę Płońską.

Kilka słów o dietetyku

Konsultacja z dietetykiem klinicznym

Marianna Płońska – dietetyk kliniczny, studia skończyła na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Jej głównym obszarem zainteresowań jest profilaktyka i leczenie otyłości, a także dieta w różnych chorobach metabolicznych. Swoją pracę dyplomową pisała z dietetyki sportowej, od wielu lat aktywnie korzysta z siłowni, swoich sił próbuje również w fitnessie i bieganiu. Jest pasjonatką pysznego jedzenia, zdrowego stylu życia i kawy. Dietetyka i sport to jej sposób na pełne zdrowia i uśmiechu życie.

Marianna Płońska ułożyła dla Państwa diety, które są do nabycia na w naszym sklepie internetowym.

Diety

Dieta bezglutenowa

Jeśli jednak znajdujemy się w grupie osób z nietolerancją glutenową przygotowany przez wyspecjalizowanego dietetyka jadłospis jest bardzo pomocny.  W naszym sklepiku dostępna jest do nabycia dieta bezglutenowa na tydzień, na dwa tygodnie i na miesiąc.  Żeby nabrać pewności, że warto można na początku skorzystać z diety tygodniowej dostępnej pod nazwą – dieta bezglutenowa na tydzień. W dowolnym momencie możecie Państwo również wykupić konsultacje z dietetykiem, który przygotuje dla Państwa dedykowaną dietę uwzględniając wszystkie upodobania smakowe.

Prosto i zdrowo

Spośród bardzo wielu możliwości opracowaliśmy takie diety, których składniki są łatwo dostępne na  naszym rynku. Jednocześnie szanując Państwa czas – przygotowane diety nie są zbyt skomplikowane, ani pracochłonne. A mimo to dostarczą do organizmu odpowiednią ilość niezbędnych składników odżywczych, żeby przede wszystkim nie odczuwać głodu. Jeść z umiarem, nie przejadając się. Dobrze, o ile jest to możliwe,  żeby spożywać posiłki o stałych porach dnia. Śniadania i obiady są bardziej obfite, za to kolacje lekkie. Przechodząc na dobrze przygotowaną zbilansowaną dietę nie trzeba się katować, a odchudzanie staje się  przyjemnością.  Nasze dieta, to nie tylko sposób na zredukowanie wagi, ale również metoda na zdrowe, racjonalne odżywianie.

Co ważne, dieta bezglutenowa na tydzień została podzielona według dziennych kalorii na: 1200, 1500, 1800, 2000, 2200, 2500.

Dieta bezglutenowa na tydzień przekona nas, ze warto korzystać z naszych diet

Dlaczego? Bo są smaczne i zdrowe. Każdy też chce mieć idealną sylwetkę, ale tylko nielicznym się to udaje. Częstym powodem jest brak wytrwałości. Nie ma nic gorszego niż częste zmienienie przyzwyczajeń żywieniowych. Albo przechodzenie z diety na dietę.

Żeby dieta była skuteczna powinna być przygotowana w taki sposób, żeby dostarczać nam wszystkich potrzebnych do życia wartości odżywczych. Najlepiej jeśli zdecydujemy się aby przez pierwszy okres poprowadził nas doświadczony dietetyk. A zwłaszcza taki, który będzie miał na uwadze przede wszystkim nasze zdrowie, a jednocześnie zadba o nasz komfort psychiczny. Trudno wyobrazić sobie, że musimy wciąż wyrzekać się własnych przyzwyczajeń smakowych. Na dłuższą metę nikt tego nie wytrzyma. A każda kolejna podjęta próba zrzucenia wagi skończy się rozczarowaniem. Nasze dieta, to nie tylko sposób na zredukowanie wagi, ale również metoda na zdrowe, racjonalne odżywianie, które można stosować przez całe życie. Nagrodą będzie dla nas szczupła sylwetka i poczucie, że dbając o swoje zdrowie.

Zrób pierwszy krok

Jeśli podejmiemy świadomą decyzję, że chcemy przejść na dietę niech będzie ona skuteczna,  ale jednocześnie bezpieczna. Skutkiem drastycznych i szybkich metod odchudzania jest bardzo poważne zagrożenie dla naszego zdrowia. Osobom, które czerpią przyjemność z jedzenia bardzo trudno jest z dnia na dzień z wszystkiego zrezygnować. Z wszystkiego do czego jesteśmy na co dzień przyzwyczajeni. To może prowadzić do frustracji.  A przecież nie żyjemy po to, żeby się katować.

Dlaczego warto samemu gotować?

Jeśli skorzystacie Państwo z naszych diet, decydując się na samodzielne gotowanie w domu, przede wszystkim będziecie wiedzieć co jecie.. Dieta bezglutenowa na tydzień pozwoli Państwu przekonać się, że gotowanie może być przyjemne. Dodatkowo przekonacie się, że watro zmusić się na odrobinę wysiłku, stanąć w kuchni i przygotować posiłek samodzielnie. Wybierając diety gotowe nigdy nie mamy pewności co jemy. Dodatkowo można wybrać sprawdzone sklepy, w których zakupimy zdrowe, bogate w wartości odżywcze produkty. Odpowiednio urozmaicona dieta dostarczy nam składników, które pomogą spalić nadmiar tłuszczu. Zapewni nam też, wystarczającą ilość składników odżywczych, które uczynią z nas ludzi szczupłych, zdrowych i zadowolonych z siebie. Podniesiecie też swoją samoocenę i zaczniecie odnosić życiowe sukcesy. Bo jak głosi stare przysłowie – w zdrowym ciele, zdrowy duch.

Żeby nie czuć głodu i nieustanej chęci na łakocie musimy każdego dnia dostarczać do organizmu odpowiednie ilościach niezbędnych składników odżywczych. Życzymy Państwu przyjemności z gotowania i wytrwałości w przestrzeganiu diety.

Ciekawostki historyczne dotyczące soi

Jako pierwsi jedli ją Chińczycy i to od tak dawna, że początki jej spożycia weszły do legend i mitów. Z Chin, dzięki mnichom buddyjskim, soja przeprowadziła udaną inwazję na Japonię, a stamtąd już na praktycznie całą Azję. Jest tam do tego stopnia podstawą diety, że woreczek z soją stanowił żelazną rację żołnierzy japońskich podczas II wojny światowej. Po II wojnie światowej podbiła najpierw Amerykę, po niej zaś – Europę. I była to kariera w naprawdę amerykańskim stylu. Soja jako składnik diet na całym świecie na portalu ukorzeni.pl

Marka

Diety Marianny Płońskiej

Informacje dodatkowe

kaloryczność

1200 kcal, 1500 kcal, 1800 kcal, 2000 kcal, 2200 kcal, 2500 kcal

Może spodoba się również…