Opublikowano Dodaj komentarz

Dieta lekkostrawna

dieta lekkostrawna

Masz wrażenie, że jest cię trochę za dużo?

Decydując się przejść na dietę lekkostrawną, na początek zrezygnuj z fast foodów, dań smażonych i tłustych.

Z czego zrezygnować?

Zmień czerwone, ciężkostrawne mięso na mięso białe – gotuj je – najlepiej na parze. Zrezygnuj z warzyw wzdymających. Chociaż groszek i fasola są smaczne i zdrowe, wywołują nieprzyjemne skutki uboczne. Ponieważ występujące w nich galaktocukry nie ulegają strawieniu, dopiero w jelicie grubym rozkładają je żyjące tam mikroorganizmy. Ze względu na to, że ten rozkład powoduje produkcję gazów, pojawiają się nieprzyjemne i często bolesne wzdęcia.

Zrezygnuj z mocnej kawy. Chociaż ma mnóstwo zalet, zakwasza organizm. Ponieważ zmniejsza też napięcia dolnego zwieracza przełyku, sprzyja to cofaniu się treści żołądkowej do przełyku i powstawanie refluksu.

Słodkie napoje gazowane zastąp niegazowaną wodą mineralną. Ponieważ herbata ma podobne właściwości do kawy, rozpocznij dzień jej filiżanką. Ze względu na to, że napary ziołowe także rozjaśniają umysł i dodają energii, zastąp nimi kolejne kawy.

Duże śniadanie jest ważne. Ale nie czekaj na kolejny duży posiłek, ponieważ duże posiłki wymagają wzmożonej pracy układu trawiennego. Jedz częściej małe porcje.

Ze względu na to, że wędliny są tłuste, a pieczywo wysokokaloryczne i przepełnione chemikaliami, zastąp je warzywami i owocami. Najlepsze do diety lekkostrawnej są: marchew, seler, pomidory (ale bez skórki), buraki, sałata lodowa, dynia, pietruszka i kabaczek oraz banany, morele i brzoskwinie, truskawki, maliny, jeżyny, jabłka, arbuz i winogrona (bez pestek).

Co należy jeść podczas diety lekkostrawnej?

Lekkie zupy warzywne i sałatki owocowe doskonale zaspokoją głód, nie sprawiając organizmowi żadnych kłopotów. Oczywiście porcja białego mięsa też ci nie zaszkodzi.

Dieta lekkostrawna to nie tylko lepsza sylwetka i samopoczucie. To także więcej energii. Dlatego, jeżeli chcesz spędzać aktywniej wolny czas, myślisz o bieganiu albo jeździe na rowerze koniecznie musisz się na nią przestawić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *